Psy

 

  Vadera's Team to domowa hodowla w której aktualnie znajdują się 2 suki - Vega i Vicky. Są one pełnoprawnymi członkami rodziny i na co dzień mieszkają razem z rodziną. Nie wyobrażam sobie życia coddziennego i wakacji bez moich "rudych futer".

   Jako pierwsza trafiła do mnie Vega (AKSARTA Domek za Miastem) - do dnia dzisiejszego uważam, że ona była mi przeznaczona (rodzona w dniu moich urodzin). Vega od samego początku pokazała, że ma twardy charakter. Jest bardzo dominującą suką, nastawioną na pracę z człowiekiem, objętna na inne psy dookoła. Jest gotowa na każdą aktywność jaką jej zaproponuję. Świtenie sprawdza się w aportowaniu. Najchętniej spędzałaby całe dnie nad jeziorem aportując z wody lub po prostu pływając. Na swoim koncie ma wiele sukcesów wystawowych. Nie raz dowiodła, że pokazywanie się w ringu sprawia jej dużą przyjemność.
8 lutego 2024 roku odeszła niespodziewanie zostawiając ogromną pustkę w moim sercu.
Była jedyna w swoim rodzaju...

   Vicky (ANGEL OF VICTORY Vadera's Team) jest córką Vegi z pierwszego miotu. Charakter ma dużo łagodniejszy od swojej mamy, aczkolwiek nie raz udowodniła, że potrafi pokazać pazurki. Bardzo chętna do pracy byle by zadowolić "swojego" przewodnika. Potrafi skupić się na zadaniu, myśleć samodzielnie, rozwiązywać problemy. Tą samodzielną pracę postanowiłam sprawdzić w tropieniu jak i mantrailing (tropieniu użytkowym). Vicky bardzo szybko wykazała, że ma talent do pracy nosem, więc postawiliśmy właśnie na ten rodzaj aktywności jako wiodący. Swoją osobowością "uwiodła" nie jednego sędziego na wystawie otrzymując wielokrotnie w opisie "dobry temperament".

   Pomimo, że obie suki wykazują trochę inne cechy charakteru w sposobie bycia najważniejsze, że posiadają naturalną chęć aportowania, co sprawdzamy i utrwalamy na treningach dummy. Chęć pracy, łatwość w uczeniu się sprawiają, że życie z tollerem to wspaniała sprawa pod warunkiem, że przygotujemy się na to, iże toller bardzo często ma swoje pomysły na wykonanie danego zadania! Ta występująca nieprzewidywalność powoduje, że z tollerem nie można się nudzić ;-).

   01.05.2019 roku na świat przyszły szczenięta z miotu Rocky a wśród nich ROCKY STAR Vadera's Team (po domowemu Rocky). Od samego pocztku wykazywał cechy, które są typowe dla tollera. Wesoły, rezolutny, gotowy na każdą aktywność, jaką mu się zaproponuje, a co najważniejsze posiada bardzo silną potrzebę aportowania oraz wesołość tak charakterestyczną dla tej rasy. Zarówno po ojcu jak i matce Rocky odziedziczył inteligencję, łatwość w układaniu oraz wytrwałość w pracy.  Rocky rowija swoje umiejętności aportowania na treningach dummy. Jest bardzo dobrym i silnym pływankiem, nie straszne mu żadne warunki terenowe. W pracy skupiony, nie wokalizuje. Świetny eksterierowo - pierwsze wystawy w klasie szczeniąt pokazały, że jest to pies wybitnie obiecujący, a dalsze sukcesy wystawowe tylko to potwierdziły. Rocky uzuskał polskie championaty i Interchampionat w najkrótszym możliwym czasie. Jest zdecydowanie spełnieniem mojej wizji tollera.

   Jesienią 2020 roku, pomimo trudnego czasu w okresie pandemi, udało się sprowadzić nową pannę do mojej hodowli. Urodzona dnia 15.07.2020 roku BRILLIANT BLICK DOLCE VITALINA, czyli po domowemu Vita dołączyła do stada na jesień i od razu zaaklimatyzowała się w nowym domu. Jej wesołe usposobienie podbiło serce pozostałych domowników i została zaakceptowana od pierwszej chwili. Rezolutna, sprytna, z dużą chęcią aportowania oraz zapałem do pracy. Twardy charakter, próbuje postawić na swoim. Rozbraja "uśmiechem" i potrafi się cieszyć jak żaden inny członek stada. Zdecydowanie najzwinniejsza i najszybsza, dlatego czasami określenie "najpierw zrobi, później pomyśli" pasuje do niej idealnie :-).

 • ROCKY STAR Vadera's Team

  ROCKY STAR Vadera's Team - Rocky

  O: C.I.B. C.I.E. Fire Shadow Trenton
  M: C.I.E. AKSARTA Domek za Miastem
  Płeć: Pies - STUD DOG
  Data urodzenia: 01.05.2019
  Właściciel: Anna Preihs
  Hodowla: Vadera's Team

  Tytuły: Interchampion, Grand Champion PL, Champion PL, Grand Champion RO, Champion RO, PL TOP DOG 2020, Młodzieżowy Champion PL
  Badania: HD A, ED 0/0, CLAM clear (N/N), CDMC clear (N/N)CP1 clear (N/N)CLPS clear (N/N)CDDY clear (N/N), DM clear (N/N),
  JADD clear (N/N), PRCD clear (N/N)CEA/CH clear (N/N), DEN clear (N/N), DILUTE D/Doczy czyste, serce czyste

 • ANGEL OF VICTORY Vadera's Team

   ANGEL OF VICTORY Vadera's Team - Vicky

  O: Red Raisins Bayard for Alliance
  M: C.I.E AKSARTA Domek Za Miastem
  Płeć: Suka
  Data urodzenia: 2016-09-03
  Właściciel: Anna Preihs
  Hodowla: Vadera's Team, Anna Preihs

  Championaty:
  GRAND Champion MD, Champion MD, Champion TR, Champion PL, Champion BY, Junior Champion UA, Młodzieżowy Champion PL  
  Badania:
  HD A, ED 0/0, CLAM clear (N/N), CDMC clear (N/N), CDDY clear (N/N), DM clear (N/N), JADD clear (N/N), PRCD clear (N/N), CEA/CH clear (N/N), DEN clearoczy czyste

 • BRILLIANT BLIK DOLCE VITALINA

  BRILLIANT BLICK DOLCE VITALINA - Vita

   

  O: Ch.RUS, JCh.RUS, Ch.RKF, Ch.LTV, Ch.LVA LOREVY BERYLL SIR ARCHIBALD
  M: Ch.RUS, JCh.RUS, Ch.RKF FIRE SHADOW MANESTA MIKIKI KAYLANI
  Płeć: Suka
  Data urodzenia: 2020-07-15
  Właściciel: Anna Preihs
  Hodowla: BRILLIANT BLICK, Marianna Bataeva

  ​Championaty: GRAND Champion PL, Champion PL, Młodzieżowy Champion PL, Junior Champion RO
  Badania: HD A, ED 0/0, CLAM clear (N/N), CDMC clear (N/N)CP1 clear (N/N)CLPS clear (N/N)CDDY clear (N/N), DM clear (N/N),  JADD clear (N/N), DILUTE  D/d1 PRCD clear (N/N)CEA/CH clear by parentage, oczy czyste, serce czyste

 • BEST OF VESPER Vadera's Team

Facebook